Propecia – opinie, cena, dostępność, dawkowanie

jak używać , składniki , skład , działanie

Propecia zapobiega konwersji testosteronu do dihydrotestosteronu (DHT) w organizmie. Propecia jest stosowana w leczeniu wypadania włosów typu męskiego na wierzchołku i przedniej części półoskali. Utrata włosów typu męskiego jest częstym stanem, w którym mężczyźni doświadczają przerzedzania włosów na skórze głowy. Często prowadzi to do cofnięcia linii włosów i/lub łysienia na czubku głowy. Propecia jest przeznaczona wyłącznie dla mężczyzn i nie powinna być stosowana przez kobiety i dzieci.

Stosowanie Propecia, opinie

Propecia może być również używana do innych celów niewymienionych w tym przewodniku po lekach.

Ważne informacje
Propecia nie powinna być nigdy zabierana przez kobietę lub dziecko. Finasteryd może być wchłaniany przez skórę, a kobiety i dzieci nie powinny mieć możliwości posługiwania się tabletkami Propecia. Stosowanie Propecia jest skuteczne i zostało potwierdzone opiniami klientów.

Chociaż Propecia nie jest przeznaczona do stosowania przez kobiety, lek ten może powodować wady wrodzone, jeśli kobieta jest na niego narażona w czasie ciąży. Tabletki Propecia nie powinny być stosowane przez kobiety w ciąży lub mogące zajść w ciążę. Tabletki Propecia są powlekane i zapobiegają kontaktowi z substancją czynną podczas normalnego użytkowania, pod warunkiem, że tabletki nie zostaną złamane lub zmiażdżone. Jeśli kobieta przypadkowo wejdzie w kontakt z tym lekiem ze złamanej lub zmiażdżonej tabletki, należy natychmiast umyć obszar za pomocą mydła i wody.

Przed zastosowaniem leku Propecia należy poinformować lekarza, czy kiedykolwiek wystąpiła reakcja alergiczna na finasteryd lub podobny lek zwany dutasterydem (Avodart).

Stosowanie Propecii może zwiększyć ryzyko zachorowania na raka gruczołu krokowego. Lekarz przeprowadzi testy, aby upewnić się, że nie występują inne warunki, które uniemożliwiłyby bezpieczne stosowanie Propecii.

Propecia składniki i cena

W przypadku zauważenia grudek piersi, bólu, wydzieliny z brodawki sutkowej lub innych zmian w piersiach, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Mogą to być objawy raka piersi u mężczyzn.

Aby upewnić się, że możesz bezpiecznie zażywać Propecia, powiedz swojemu lekarzowi, czy kiedykolwiek ją stosowałeś:

 • choroby wątroby lub nieprawidłowe testy czynności wątroby;
 • rak gruczołu krokowego;
 • zaburzenia mięśni pęcherza moczowego;
 • zwężenie cewki moczowej;
 • problemy z oddawaniem moczu; lub
 • reakcja alergiczna na podobny lek zwany dutasterydem (Avodart).

Stosowanie leku Propecia może zwiększyć ryzyko zachorowania na raka gruczołu krokowego. Lekarz przeprowadzi testy, aby upewnić się, że nie występują inne warunki, które uniemożliwiłyby bezpieczne stosowanie finasterydu.

Chociaż Propecia nie jest przeznaczona do stosowania przez kobiety, lek ten może powodować wady wrodzone, jeśli kobieta jest na niego narażona w czasie ciąży. Tabletki Propecia nie powinny być stosowane przez kobiety w ciąży lub mogące zajść w ciążę. Tabletki Propecia są powlekane i zapobiegają kontaktowi z substancją czynną podczas normalnego użytkowania, pod warunkiem, że tabletki nie zostaną złamane lub zmiażdżone. Jeśli kobieta przypadkowo wejdzie w kontakt z tym lekiem ze złamanej lub zmiażdżonej tabletki, należy natychmiast umyć obszar za pomocą mydła i wody.

opinie z forum , komentarze ekspertów i klientów

Propecia na allegro, apteka


Propecia należy przyjmować dokładnie według zaleceń lekarza. Nie należy przyjmować Propecii w większych ilościach lub dłużej niż jest to zalecane. Postępuj zgodnie ze wskazówkami na etykiecie z receptą.

Należy zażyć ten lek z pełną szklanką wody.

Propecia może być przyjmowana z jedzeniem lub bez jedzenia. Lek należy przyjmować o tej samej porze każdego dnia.

Ważne jest, aby regularnie stosować Propecia, aby uzyskać jak największe korzyści. Być może będziesz musiał przyjmować Propecia codziennie przez trzy miesiące lub dłużej, zanim zobaczysz korzyści. Propecia może działać przez dłuższy okres czasu tylko wtedy, gdy będziesz kontynuować jej przyjmowanie. Jeśli lek nie zadziałał dla Ciebie w ciągu dwunastu miesięcy, dalsze leczenie prawdopodobnie nie przyniesie korzyści. Jeśli przestaniesz zażywać Propecia, prawdopodobnie stracisz włosy, które zdobyłeś w ciągu 12 miesięcy od zaprzestania leczenia. Należy o tym porozmawiać z lekarzem. Propecia można kupić na allegro lub w aptece.

Aby mieć pewność, że lek ten pomaga w twoim stanie i nie powoduje szkodliwych skutków, może zaistnieć potrzeba częstego badania krwi. Lekarz przeprowadzi również badanie antygenu swoistego dla gruczołu krokowego (PSA) w celu wykrycia raka gruczołu krokowego. Należy regularnie odwiedzać lekarza.

Propecia należy przechowywać w temperaturze pokojowej z dala od wilgoci, ciepła i światła. Butelkę należy trzymać szczelnie zamkniętą, gdy nie jest używana.

Co się stanie, jeśli pominę dawkę?


Przyjmij lek tak szybko, jak to możliwe, ale pomiń pominiętą dawkę, jeśli jest to prawie czas na następną dawkę. Nie należy przyjmować dwóch dawek jednocześnie.

Uzupełnij receptę, zanim całkowicie skończą Ci się leki.

 Jaka jest cena i gdzie kupić? Apteka , Allegro

Skutki uboczne Propecia, ulotka


Poszukaj pomocy lekarskiej w nagłych wypadkach lub zadzwoń na linię pomocy ds. zatruć. Przedawkowanie Propecii nie powinno wywołać objawów zagrażających życiu.

Czego należy unikać?
Unikaj zbyt szybkiego wstawania z pozycji siedzącej lub leżącej albo możesz mieć zawroty głowy. Wstań powoli i ustabilizuj się, aby zapobiec upadkowi.

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych objawów reakcji alergicznej: pokrzywki, trudności w oddychaniu, obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła, należy skorzystać z pomocy medycznej w nagłych wypadkach. Zadzwoń natychmiast do lekarza, jeśli zauważysz jakieś grudki piersi, ból, wydzielinę z brodawki sutkowej lub inne zmiany w piersi. Mogą to być objawy raka piersi u mężczyzn. W ulotce opisano dokładnie jak stosować lek.

Mniej poważne skutki uboczne Propecii mogą obejmować:

 • impotencja, utrata zainteresowania seksem lub problemy z orgazmem;
 • nieprawidłowy wytrysk;
 • Obrzęk w rękach lub stopach;
 • obrzęk lub tkliwość w piersiach;
 • zawroty głowy, osłabienie;
 • czując, że możesz zemdleć;
 • ból głowy;
 • katar; lub
 • wysypka skórna.

Seksualne skutki uboczne Propecii (zmniejszone libido, problemy z erekcją, problemy z wytryskiem) mogą być kontynuowane po zaprzestaniu przyjmowania tego leku. Jeśli masz obawy dotyczące tych skutków ubocznych, porozmawiaj z lekarzem.